wrz 7, 2015

KATECHEZY DLA NARZECZONYCH

Kurs przedmałżeński dla narzeczonych
Celem katechez jest wzajemne poznanie się,uświadomienie istoty małżeństwa w świetle nauczania Kościoła Katolickiego i zapoznanie się z liturgią Sakramentu Małżeństwa.

Kategoria: Główna
Napisał: admin
W związku z coraz bardziej zmieniającym się stylem naszego życia; życia w wielkim pośpiechu i brakiem czasu na wszystko, mieszkaniem przez narzeczonych w odległych od siebie miastach, pracą zawodową w odległych miejscach od zamieszkania, pracą w różnych godzinach, często nienormowanych, uniemożliwiających na regularny kurs przedmałżeński chmielilibyśmy zaprosić do Górki Klasztornej młodych ludzi mających wstąpić w Sakramentalny związek małżeński na „Katechezy dla narzeczonych” w ramach kursu przedmałżeńskiego. Jest to projekt Misjonarzy Świętej Rodziny i Ośrodka Duszpasterskiego w Katowicach. Katechezy dla narzeczonych zawierają 11 tematów ze sobą powiązanych. Każdorazowo rozpoczynają się w piątkowe popołudnie a kończą się w niedzielę w godzinach popołudniowych.

CEL
Celem katechez jest wzajemne poznanie się, uświadomienie istoty małżeństwa w świetle nauczania Kościoła Katolickiego i zapoznanie się z liturgią Sakramentu Małżeństwa.

DLA KOGO?
Warunkiem uczestnictwa w rekolekcjach jest obecność obojga narzeczonych (nie ma mowy o osobnym uczestnictwie) od początku, aż do końca. Narzeczeni oprócz spotkań uczestniczą w codziennej Eucharystii.
Dla wielu par odległych od Kościoła, katechezy te mogą okazać się przeżyciem wyjątkowym, o wielkim znaczeniu ewangelizacyjnym. Katechezy dla narzeczonych są najlepszą formą przygotowania dla tych, którzy uczestniczyli już w innych na przykład parafialnych kursach przygotowujących do małżeństwa i chcą to przygotowanie rozszerzyć i pogłębić.

Najbliższe katechezy będą przeprowadzone: 12-14.02 2016 r.; 03-05.06.2016 r. oraz 23-25.09.2016 r.
Zgłoszenia: ks. Jan Tetzlaff MSF tel.: 661 40 60 58;
e-mail:gorkaklasztorna@gmail.com

GARŚĆ INFORMACJI

REJESTRACJA I ZALICZKA:

• warunkiem rezerwacji miejsca na kursie jest przesłanie drogą mailową (gorkaklasztorna@gmail.com) zgłoszenia zawierającego dane obojga narzeczonych: Imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon, e-mail, termin rekolekcji.

• dopiero po naszym e-mailowym potwierdzeniu przyjęcia Waszego zgłoszenia należy dokonać wpłaty zaliczki (150,- zł od pary) na konto bankowe:

1. z dopiskiem : "Imię i Nazwisko obojga narzeczonych – Kurs dla narzeczonych – termin (wpisać: dd-mm-rrrr)”

2. na następujący nr konta bankowego: Misjonarze Świętej Rodziny Dom Zakonny Górka Klasztorna, Rataje 48, 89-310 Łobżenica, Bank PKO BP Oddział Piła 11 1020 3844 0000 1502 0047 8388

• zaliczka jest bezzwrotna, a pozostałą część kwoty dopłaca się w formie gotówkowej już podczas rekolekcji

• należy wygenerować potwierdzenie przelewu zaliczki (skan dowodu wpłaty / zrzut ekranowy przelewu internetowego / dokument pdf wygenerowany przez bank) i wysłać na następujący adres: gorkaklasztorna@gmail.com

PODSTAWOWE INFORMACJE O KURSIE:

• rozpoczęcie kursu: piątek godz. 17.00

• zakończenie kursu: niedziela ok. godz. 16.00

• warunkiem koniecznym aby otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego jest obecność pary na całym kursie

• organizatorzy kursu zapewniają: nocleg w 1, 2 lub 3 osobowych pokojach z pełnym wyżywieniem.